BN Selangor Umum Calon PRU-14

108
0

SHAH ALAM: Barisan Nasional (BN) Selangor hari ini mengumumkan senarai calon bagi 22 kerusi Parlimen dan 56 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Selangor yang akan bertanding pada Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU-14).

Senarai itu diumumkan oleh Pengerusi BN Selangor Tan Sri Noh Omar dalam majlis di Pejabat UMNO Selangor, di sini, pagi ini.

Berikut senarai calon BN bagi kerusi 22 Parlimen di Selangor:

  • P.092 SABAK BERNAM: Datuk Mohd Fasiah Fakeh (Penyandang)
  • P.93 SUNGAI BESAR: Budiman Mohd Zohdi (Penyandang)
  • P.094 HULU SELANGOR: Datuk P Kamalanathan (Penyandang)
  • P.095 TANJONG KARANG: Tan Sri Noh Omar (Penyandang)
  • P.096 KUALA SELANGOR: Datuk Seri Dr Irmohizam Ibrahim (Penyandang)
  • P.097 SELAYANG: Kang Meng Fuat
  • P.098 GOMBAK: Datuk Abd Rahim Kamarudin
  • P.099 AMPANG: Leong Kim Soon
  • P.100 PANDAN: Datuk Leong Kok Wee
  • P.101 HULU LANGAT: Azman Ahmad
  • P.102 BANGI: Datuk Liew Yuen Keong
  • P.103 PUCHONG: Ng Chin Tat
  • P.104 SUBANG: Tan Seong Lim
  • P.105 PETALING JAYA: Datuk Chew Hian Tat
  • P.106 DAMANSARA: Ho Kwok Xheng
  • P.107 SUNGAI BULOH: A Prakash Rao
  • P.108 SHAH ALAM: Datuk Azhari Shaari
  • P.109 KAPAR: Datuk Mohana Muniandy Raman
  • P.110 KLANG: Datuk Dr Ching Eu Boon
  • P.111 KOTA RAJA: V Gunalan
  • P.112 KUALA LANGAT: Shahril Sufian Hamdan
  • P.113 SEPANG: Datuk Marsum Paing

Calon-calon yang bakal bertanding di kerusi DUN Selangor

  • N.01 SUNGAI AIR TAWAR: Rizam Ismail
  • N.02 SABAK: Sallehudin Mohd Iskan
  • N.03 SUNGAI PANJANG: Imran Tamrin
  • N.04 SEKINCHAN: Lee Yee Yuan
  • N.05 HULU BERNAM: Datuk Rosni Sohar
  • N.06 KUALA KUBU BAHARU: Wong Koon Mun
  • N.07 BATANG KALI: Datuk Mat Nadzari Ahmad Dahlan
  • N.08 SUNGAI BURONG: Datuk Mohd Shamsudin Lias
  • N.09 PERMATANG: Datuk Sulaiman Abdul Razak
  • N.10 BUKIT MELAWATI: Jakiran Jakomah
  • N.11 IJOK: K Parthiban
  • N.12 JERAM: Zahar Azlan Ariffin
  • N.13 KUANG: Abdul Shukur Idrus
  • N.14 RAWANG: Chan Wun Hoong
  • N.15 TAMAN TEMPLER: Md Nasir Ibrahim
  • N.16 SUNGAI TUA: Abdul Rahim Pandak Kamaruddin
  • N.17 GOMBAK SETIA: Megat Zulkarnain Omardin
  • N.18 HULU KELANG: Ismail Ahmad
  • N.19 BUKIT ANTARABANGSA: Salwa Yunus
  • N.20 LEMBAH JAYA: Muhamad Nizam Shith
  • N.21 PANDAN INDAH: Mohd Haniff Roslan
  • N.22 TERATAI: Liew Pok Boon
  • N.23 DUSUN TUA: Mohd Zin Isa
  • N.24 SEMENYIH: Johan Abd Aziz
  • N.25 KAJANG: Teh Yeow Meng
  • N.26 SUNGAI RAMAL: Abdul Rahim Mohd Amin
  • N.27 BALAKONG: Lim Chin Wah
  • N.28 SERI KEMBANGAN: Chang Toong Who
  • N.29 SERI SERDANG: Datuk Mohammad Satim Diman
  • N.30 KINRARA: Chiew Kai Heng
  • N.31 SUBANG JAYA: Chong Ah Watt
  • N.32 SERI SETIA: Yusoff M Haniff
  • N.33 TAMAN MEDAN: Abdul Mutalif Abd Rahim
  • N.34 BUKIT GASING: Chai Ko Thing
  • N.35 KAMPUNG TUNKU: Tan Gim Tuan
  • N.36 BANDAR UTAMA: Ch’ng Soo Chau
  • N.37 BUKIT LANJAN: Syed Abdul Razak Syed Long Alsagof
  • N.38 PAYA JARAS: Datuk Zein Isma Ismail
  • N.39 KOTA DAMANSARA: Halimaton Saadiah Bohan
  • N.40 KOTA ANGGERIK: Jumaeyah Masdi
  • N.41 BATU TIGA: Ahmad Mua’adzam Shah Ya’akop
  • N.42 MERU: Khair Anuar Saimun
  • N.43 SEMENTA: Saroni Judi
  • N.44 SELAT KLANG: Dr Mohd Khairi Hussin
  • N.45 BANDAR BARU KLANG: Teoh Kah Yeong
  • N.46 PELABUHAN KLANG: Sheikh Rajesh Sheikh Ahmad
  • N.47 PANDAMARAN: Tee Hooi Ling
  • N.48 SENTOSA: R Subramaniam
  • N.49 SUNGAI KANDIS: Kamaruzzaman Johari
  • N.50 KOTA KEMUNING: Tiew Hock Huat
  • N.51 SIJANGKANG: Datuk Sulaiman Mohd Karli
  • N.52 BANTING: Ng Siok Hwa
  • N.53 MORIB: Rozana Kamarulzaman
  • N.54 TANJONG SEPAT: Datuk Dr Karim Mansor
  • N.55 DENGKIL: Shahrum Mohd Shariff
  • N.56 SUNGAI PELEK: Ng Chok Sin